| Stady a întrebat:

As vrea sa dau la facultatea de farmacie, dar sunt profil filologie.Ce credeti ca ar trebui sa invat pentru examenul de admitere?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ar fi ideal sa te apuci macar cu 6 luni inainte, in conditiile in care profilele nu coincid. Ar trebui astfel sa te axezi bine de tot pe chimie si biologie, in conditiile in care la liceu nu le vei mai studia dupa clasa a 10a. Daca vrei astfel sa ai sanse sa promovezi examenul de admitere, iti sugerez sa te apuci cat mai repede.

| Stady explică (pentru TheAce):

Multumesc, dar voiam sa stiu exact ce sa invat.

| TheAce a răspuns (pentru Stady):

Admiterea e din chimie si biologie. Curricula intreaga pe semestre o gasesti pe site-ul universitatii unde vrei sa dai (sunt aproximative dar nu coincid in proportie de 100% ).

| StudentăLaMedicină a răspuns:

Daca vrei sa dai la Bucuresti, ai de ales intre anatomie si biologie vegetala. Ti-as recomanda biologia vegetala, iti este mai utila in facultate. Chimia trebuie sa te apuci mai din timp de ea, pentru ca este destul de solicitanta. Multa bafta! happy