| ForeverForYou a întrebat:

As vrea sa stiu care au fost toate capitalele Australiei....de exemplu anul-capitala

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Melbourne a fost capitala din 1901 pana in 1927. Apoi s-a mutat la Canberra, unde este si in prezent. happy

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar tu crezi ca aia schimba capitala in fiecare an?
Intra pe Wikipedia, la Australia, si gasesti acolo, la istoria tarii, toate orasele care au fost capitale si de cand pana cand.
Oricum, in prezent, din cate mai tin eu minte, are doua capitale: Melbourne si Canberra.

| ForeverForYou explică (pentru ardnaxur1961):

Nu,nu cred ca schimba capitala in fiecare an "ardnaxur1961",a zis asa pentru ca as vrea sa stiu toate capitalele pe care le-a avut Australia.Cred ca m-am facut destul de explicita cand am pus intrebarea

Răspuns utilizator avertizat