| IoanaCarmen25 a întrebat:

Care este capitala Australiei? Nu prea ma pot hotari. Cu mai multe raspunsuri DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| robygabitzu1997 a răspuns:

Capitala Australiaei este Canberra.
Ca sa merit funda o sa-ti dau si capitalele fiecarui stat al Australiei:
Australia de Vest: Perth
Teritoriul de Nord: Darwin
Australia de Sud: Adelaide
Queensland: Brisbane
New South Wales: Sydney
Victoria: Melbourne
Tasmania: Hobart
Funda?bring it on

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu te poti hotari sa dai un amarat de search pe Google? E greu, stiu, dar, ia incearca! Si o sa afli ca este Canberra.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Capitala statului Australia este Canberra. În caz că te întrebai, niciunul dintre oraşele Sydney, Melbourne sau Brisbane nu reprezintă capitala.

| dyanna_8752 a răspuns:

Capitala Australiei este Canberra happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canberra

| SallAll112 a răspuns:

Canbera