| DennisH a întrebat:

Astazi domnu de engleza mi-a scazut un punct la purtare cu stiloul in catalog.Acum o sa am 9 la purtare sau se poate sterge? Pt ca nu vreau sa am nota scazuta❤❤Funda❤❤

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un profesor nu poate stabili media la purtare pe semestru, poate face doar propunere pentru aceasta.
Media semestriala la purtare se trece in catalog de catre diriginte, conform ROFUIP, citez:
"(2) În învăţământul secundar inferior şi secundar superior şi postliceal mediile semestriale şi anuale pe disciplină/modul se consemnează în catalog de către cadrul didactic care a predat disciplina/modulul. Mediile la purtare se consemnează în catalog de profesorii diriginţi ai claselor."

| Rapking a răspuns:

Se poate sterge daca vrea el la sfarsit de an sau semestru se face o sedinta iar dirigintele intreaba toti profesori care iti predau la ore tie daca au probleme cu unu din voi sau daca vor sa scada cuiva nota la purtare, sfatul meu este sa incerci sa te dai bine pe langa proful asta al tau si iti va sterge punctul la purtare