| bogdanme889 a întrebat:

Ok,sper ca n-am gresit categoria xD.Problema e ca mi s-a scazut nota la purtare deoarece un idiot m-a lovit si eu am ripostat....Am un punct scazut, cls a 5-a.Am inteles ca cu nota scazuta la purtare nici mentiunea nu o i-au.In rest am aproape numai medii de 10. vreo 2-3 materii nu le am 10.Ma poate afecta?+Nu stiu cum sa le zic parintilor.Umm.Explicati-mi voi, va rog... Ofer funda big grin

3 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu te va afecta. şi până la urmă ai ripostat. ar trebui să înţeleagă părinţi tăi.

| Sadop a răspuns:

Dacă ai nota scăzută la purtare automat vei fi exclus dintre premianți, chiar și dacă ai fi avut media 10. Asta e regula, nu poate lua premiu un elev cu nota scăzută la purtare, indiferent de ce medie generală are. Însă stai calm, media la purtare se încheie abia la sfârșitul anului școlar într-un consiliu, poate ai șansa să scapi. Cine ți-a spus că ți-a scăzut nota la purtare?

| bogdanme889 explică (pentru Sadop):

Dirigintele smug Dar nu avea catalogul