| Ist a întrebat:

Au venit rezultatele la en ...si la mate a fost ok, dar la romana, efectiv, m-a socat.
Ma asteptam la minim nota 9.
Am gresit intrebarile de la subiectul 2, exercitiul 1. cele care au legatura cu textul(poveste lunga de ce le-am gresit).
Gramatica a fost perfecta..chiar daca am facut-o in 3 minute...si am primit nota 8.30
Pot atat de mult sa-mi scada la redactare si la compuneri? E adevarat, a trebuit sa reincep toata lucrarea in ultimele 30 de minute...in 30 de minute am scris 5 pagini.M-am verificat..si nu aveau de ce sa-mi scada atat de mult.
Urat n-am scris, corect gramatical am scris, probabil am mai uitat de diacritice, dar totusi..si in plus punctuatia a fost ok.De unde pana unde 8.30?
Am depus contestatie, desi, toata lumea m-a sfatuit sa nu fac asta.Eu sunt sigura ca meritam mai mult de 8.30.ce ziceti? Am facut o alegere buna?
Nu imi vine sa cred ca la mate sunt mai multumita de nota ..decat sunt la romana.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am depus contestatie... Am facut o alegere buna? "
vedem după afișarea rezultatelor după contestații!

| AC4S4 a răspuns:

Până la urmă ai greșit întrebările sau întrebarea?

Da, se poate scădea mult la compuneri. Există o structură ce trebuie respectată. Depinde și de profesor. Ai șanse să îți crească nota, dar și să îți scadă.

| Ist explică (pentru AC4S4):

Intrebarile..erau doua din text, ambele le-am gresit.4 puncte au plecat asa...laughing)
Multumesc oricum!