| ryanna23 a întrebat:

Aveti idee ce trucuri as putea folosi pentru a ma concentra asupra invatatului? Am foarte mult de invatat si nu am nici un chef. As face orice altceva, numai sa nu ma apuc de invatat big grin

4 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Gandeste-te bine,dar bine de tot de ce vrei sa inveti? Ce castigi din asta? Probabil urmeaza examene ceea ce inseamna ca daca iei note bune si foarte bune,poti sa intri la un liceu/o facultate foarte bun/buna, ceea ce inseamna ca vei avea de invatat si mai incolo dar mai tarziu, nu-ti vei face atatea griji in privinta banilor, fiindca vei avea destui. Poate vrei sa nu dezamagesti pe cineva, poate vrei ca cineva sa se mandreasca cu tine pentru rezultatele bune.Sau pur si simplu pentru tine, pentru mandria ta, sa-ti demonstrezi ca poti si ca nu esti mai slaba decat altii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas ar fi sa lasi TPU ul in pace

| товарищ a răspuns:

Stii cum fac eu? Gandeste-te ca esti pilot de curse, si daca nu inveti sa pilotezi, mori, pierzi cursa, si explodeaza masina, asta vrei?!
Sau gandeste-te ca esti profesor, citesti lectia, apoi pui intrebari copiilor ( care esti tot tu ), dacat sa dai 2, deschizi caietul si repeti!

| CrazyGirll a răspuns:

Spune-ti ca faci un bine invatand, ca, cand scrii cuvant cu cuvant, le termini mai repede big grin. Fundita?