| meoww a întrebat:

A dat cineva teza la logica in clasa a 9a?
Si daca da cum era? sau ce va mai amintiti ca vo dat sau poate gasiti pe net un ex de teza la logica va rog mult! Orice ajutor! v.v
PROMIT CA DAU FUNDA!big grin

Răspuns Câştigător
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Hei colega! si eu dau teza la logica-peste 2 saptamani, totusi, noua ne-a spus ca ne da din tot ce am facut pana acum, si o colega dintr-un an mai mare (tot la stiinte sociale cred ca esti, nu?) a zis ca a dat sa defineasca unul din cele trei rationamente-al tertului exclus, al identitatii, al non-contradictiei-sa defineasca un termen dupa caracteristicile sferei si intensiunii(adica daca sunt vide-nevinde, pozitive-negative, intelegi tu)si sa demonstreze daca o definitie e corecta sua nu si din inferente-patratul acela, daca iti aduci aminte... si in fine, daca nu gasesti nimic, poti sa faci exercitiile din manual... succes, si imi spui si mie cum v-a dat!

1 răspuns:
| efik33 a răspuns:

Uita-te aici si vezi daca te ajuta cu ceva http://ro.scribd.com/doc/13174521/Logica-1