| AlleAdde a întrebat:

Bună, aș dori să mă înscriu la Colegiul Național " Sfântul Iosif " din București. Acest colegiu fiind catolic, mi-a dat mai mult de gândit și nu știu dacă s-ar putea să insufle câte ceva, eu fiind ortodoxă... Eu am aprobarea. Vreau și păreri, dar și răspunsuri la întrebare.
Dau fundă.

2 răspunsuri:
| Olivia_Olive_1959 a răspuns:

Sunt sigura ca iti raspund mult prea tarziu, dar chiar vreau sa iti raspund. Anul acesta m-am mutat si eu acolo, in clasa a-5-a,fiind ortodoxa. In legatura cu religia,nu se impune absolut deloc sa devii catolica,ba chiar te indeamna sa iti traiesti religia pe care o ai acum. Este mult mai multa disciplina,dar in sensul bun: avem uniforma obligatorie,fara telefoane,fara machiaj,parul strans,fara cuvinte urate etc. Multi parinti se gandesc sa isi dea copilul acolo ca sa il cuminteasca, dar nu se intampla asta. La scoala asta vii doar daca esti deja cumnte. Te-as sfatui sa te muti la aceasta scoala, daca vrei colegi mai,, cuminti". Nivelul invataturii nu este foaarte bun, dar nici slab. Este putin slabut... Fata de alte scoli sau licee din Bucuresti. In momentul acesta sunt 7 luni de cand sunt la Colegiu si mi se pare foarte bine. Sper ca mai ai timp si iti doresti sa te muti..Mult succes la scoala(liceu)!

| Razvan_Coman_1975 a răspuns:

Nu cred