| Katakimiku a întrebat:

Aș vrea să mă înscriu la Colegiul Național Dinu Lipatti.
• În ce constă examenul de admitere la secțiunea Arta Actorului?
• La ce materii se dă BAC-ul la secțiunea Arta Actorului?
• Se merită? :-s
Sper că sunt persoane care au absolvit Colegiul pe TPU și care îmi pot răspunde din proprie experiență. happy
Dau fundă celui mai folositor răspuns. big grin

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi pe www.edu.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| LoLLah a răspuns:

Cauta aici Arta Actorului pentru probele de admitere: http://www.colegiuldinulipatti.net63.net/......I_2011.pdf

Bac-ul la Arta Actorului se da la limba straina (engleza, franceza), istorie si geografie/filozofie/psihologie.

Se merita sa urmezi un astfel de liceu doar daca asta iti doresti sa faci in viata. Gandeste-te bine la avantaje si dezavantaje. Cel mai mult conteaza sa-ti faca placere sa inveti si sa lucrezi intr-un domeniu.

Bafta!

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
La acest liceu se dau competentele in primavara, atunci conteaza sa le ei.
Trebuie sa interoretezi ceva!winking
Te pup, pa pa! :*