| noemi99 a întrebat:

Am dat bacul în 2018, am picat la matematica. Am dat și în sesiunea din toamna la matematica, și iar am picat. Vreau sa știu cât timp rămân valabile notele la celelalte materii? Adică, dacă vreau sa dau din nou, doar la matematica, se mai poate da DOAR la matematica? Este o regulă, după un anumit timp, să nu se mai ia în calcul notele pe care le-am luat la celelalte materii și sa fiu nevoita sa îl dau din nou, la toate materiile? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Notele la celelalte materii sunt valabile pe perioada nedeterminata, respectiv pana obtii nota de trecere si la matematica iar media celor 3 materii este de cel putin 6.

| aneliram a răspuns:

Asa stiu si eu, ca raman valabile pana il iei., Acum poti da doar la matematica (sigur sunt valabile celelate note). Poti lua si 5 la mate, daca ai note mari la celelate probe scrise (sa iti iasa media generala minim 6). Daca ai 6, 7 si 5 cred ca treci.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Cu notele 6, 7, 5, iese media generala 6.