| RalucaAllen a întrebat:

am de facut la romana o descriere a unei insule de sticla...Trebuie sa-mi imaginez ca exista astfel de insula si sa o prezint. Ma puteti ajuta? Va rog muuuult! MULTUMESC! :*

Răspuns Câştigător
| Tenisi a răspuns:

Buna!
Cand am citit intrebarea ta, pe loc am compus aceasta descriere! Imi place foarte mult sa compun povesti scurte si sa descriu diferite animale, obiecte, lumi magice si personaje fantastice. Multi veti crede ca sunt o tocilara dar nu este asa! Ok Raluca! Hai sa-ti arat descrierea mea!
Insula de sticlă

Departe, unde se spune că n-a ajuns picior de om, există o insulă de sticlă.
Acolo, copacii au crenguţele pline cu mii de cioburi de sticlă, care mai de care mai mari si mai lucitori. Razele jucăuşe se reflectă în merele de sticlă acum aurii de la lumina soarelui.
Sticletele, singura pasăre care trăieşte pe acele meleaguri, cântă melodios în armonia de sticlă a naturii de pe insulă.
Este un tărâm magic, care chiar nu merita stricat de omenire.

2 răspunsuri:
| goldheart a răspuns:

As putea sa te ajut eu, la chestii d-astea chiar ma pricepeam big grin dar trebuia sa specifici in ce clasa esti si sa lasi un id. Repet, sunt dispusa sa te ajut cu mare drag. happy

| RalucaAllen explică:

Am 13 ani, sunt intr-a saptea.