| Anaaaa13 a întrebat:

Am inteles faptul ca la subiectul 3 la bac nu este rocomandat sa folosesc in,,In primul rand",,, In al doilea rand" si tot asa dar in 2 dintre culegerile mele asa scrie.De ce? Imi poate explica cineva?

4 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De fapt, poti sa scrii. Tu trebuie doar sa punctezi cerintele de la subiectul III. Nu conteaza ce structura folosesti. De altfel, iti trebuie si un limbaj adecvat.

| Anaaaa13 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Serios? Altii afirma ca o sa imi anuleze lucrare daca folosesc

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Anaaaa13):

Da, serios. Profa noastra de romana ne-a zis doar ca trebuie sa atingem punctele alea. Adica: "evidentiati 2 trasaturi care nu stiu ce", "prezentati tema si viziunea despre lume" etc. Ne-a spus ca daca atingem aceste cerinte e bine si, desigur, sa avem numarul minim de cuvinte.

| Anaaaa13 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Am inteles.Multumesc mult! Si eu stiam tot asa dar auzisem ca doar la subiectul 2 pot face asa si eram nelamurita