| Anaaaa13 a întrebat:

Pot sa folosesc in eseul de la subiectul 3 la bac,,In opinia mea",,,In primul rand",,, In al doilea rand?

Răspuns Câştigător
| mimimumu a răspuns:

Asa si trebuie.
Dar sa nu te lungesti cu "In al patrulea rand"; "In al cincilea rand"

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu e nevoie. Un simplu`in opinia mea` urmat de 2-3 propozitii e suficient.

| NameInUse a răspuns:

Da, asa si trebuie.

| mimimumu a răspuns:

Asa si trebuie
Dar sa nu te lungesti cu "In al patrulea rand"; "In al cincilea rand"
Daca mai ai ceva de mentionat inainte de a scrie concluzia poți folosi "Mai apoi se observa..."; "Dupa aceea..." - cred ca e bine

| marcela25 a răspuns:

Acela este text argumentativ. La eseu ai o structura care trebuie respectată in eseurile pe care le-am primit eu de la scoala (pe care le făceam ) nu era structura asa.

| Anaaaa13 explică (pentru marcela25):

Nu mai inteleg nimic. Unul zice asa, unul asa.

| AlexFTW3 a răspuns (pentru Anaaaa13):

Era mai usor sa dai o cautare pe google: structura unui eseu si vezi tot ce trebuie sa contina si cum se realizeaza

| marcela25 a răspuns:

Eu am dat bacul acum

| Merăuță_Vlad_1998 a răspuns:

Da, poti, chiar esti punctata pentru asta. Dar tine cont, trebuie sa faci asta la ultima parte, adica la concluzie. Daca dai la istorie, este si mai bine, tocmai asta se cere si este prevazut si in baremul de corectare( mai ales acolo unde ai subiect de argumentare sau prezentare)

| mika2cr a răspuns:

Da,poți!
Nu vad de ce nu.
Trebuie sa îți exprimi opinia în modul tău.