| ciocolatacustruguri98 a întrebat:

Am intrat la liceu cu profil Stiinte ale naturii si as vrea sa stiu la ce dau tezele si la ce dau Bacu'.

Multumesc :* Funda >big grin

9 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Teze: Romana, Matematica(M2) si dintre Biologie, Chimie si Fizica alegi doua la care vrei sa dai.
BAC:Romana, Matematica(M2), TIC, Engleza sau Franceza si dintre Biologie, Chimie si Fizica alegi una la care vrei sa dai.

| Cosminovici18 a răspuns:

Teza dai la: Romana si Mate
Bacu' il dai la: Romana, Mate, Biologie si o lb straina!

| CristiSeeker a răspuns (pentru Cosminovici18):

Scuze, dar raspunsul tau este incomplet si il va induce in eroare!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru CristiSeeker):

Am dat un raspuns simplu din care sa inteleaga ceva sa nu scriu pagine intregi si sa nu inteleaga nimic! Fiecare da raspunsuri in functie de ce stie si cat stie si daca ii este de ajutor celui care'i raspunde! Asa ca te rog pe viitor sa nu ma mai corectezi la raspunsurile pe care le dau!

| CristiSeeker a răspuns (pentru Cosminovici18):

Imi pare rau ca reactionezi asa, eu am fost cu buna intentie. Am spus asta pentru ca am observat ca nu ai mentionat niste materii atat pentru teze cat si pentru bac, nu pentru ca am ceva cu tine.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru CristiSeeker):

Stiu ca ai fost cu buna intentie dar ti'am zis ca nu trebuia sa'mi atragi atentia pentru ca ea o sa vada daca e bun sau nu raspunsul meu si bineinteles nu sunt genul de care nu suport sa fiu contrazis ba din contra accept observatiile si accept sa fiu contrazis dar unde este cazul! Insa in cazul tau nu stiu cu ce am gresit la raspuns?

| ColaCola a răspuns:

Eu sunt pe stiinte naturale, trec a 11 a.
Teze vei da la:ROMANA, MATEMATICA si 2 la alegere dintre CHIMIE, FIZICA, BIOLOGIE.
Bacalaureatul : ROMANA(scris+oral) MATEMATICA (M2), O limba straina (engleza/franceza, eu fac germana in loc de franceza), COMPETENTE DIGITALE si la alegere UNA dintre materiile BIOLOGIE, CHIMIE, FIZICA(asta daca nu schimba iar ministerul educatiei ceva si trebuie sa dai la doua sau la toate)

| CristiSeeker a răspuns:

Teze - Romana, Matematica, 2 la alegere intre Biologie, Chimie, Fizica.
BAC - Romana(proba orala si scrisa), Matematica, Competente Digitale, 1 Lb. Straina la alegere(oral) si 1 la alegere intre Biologie, Chimie, Fizica. Dintre acestea doar probele de la Mate, alegerea dintre Bio, Chim, Fiz, si Lb. Romana scris se vor include in media de la BAC.

| kiddoeraxus a răspuns:

Roamana, Mate, si doua dintre Chimie/Biologie/Fizica.