| BB15 a întrebat:

am o nelamurire. cum e sa ramai corigent? ce se intampla?

7 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

E foarte urât, îți strici toată vacanța, te gândești doar la data în care ai de dat corigența și ești și stresat cu cât se apropie aceea dată.

La corigență dai scris și oral. Trebuie să ai aici cel puțin 5 la ambele să treci.

Nu îți doresc să ajungi unde am fost eu. Succes.

| BB15 explică (pentru Dariusuu):

Trebuie invatata toata materia de pe anul respectiv?

| KazNNNeT a răspuns (pentru BB15):

Da trebuie invatata.
Ramai corijent doar daca ai media anuala la o materie sub 5 cea semestriala se poate repara cu urmatoarea.

| Dariusuu a răspuns (pentru BB15):

Daa.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Nu este bine sa fii corigent.O zi frumoasa sa ai

| Diavolcata a răspuns:

Corigent,care, la încheierea anului școlar, nu a obținut notă de trecere la una sau două materii și care urmează să dea toamna, din nou, examen la materia sau materiile respective. Daca nu il trece nici atunci, ramane repetent.

| PartyClatita a răspuns:

Nu am trecut prin asta happy dar am auzit la colegi... trebuie sa inveti ceva sa stii sa nu mergi degeaba si te asculta sau iti da un test si daca il treci... pai, ai trecut