| SunShineVlad98 a întrebat:

Ce se intampla daca ramai corigent pe vara, adica de 2 ori la acelasi obiect?

19 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Dai in vara corigenta, iar daca pici o sa repeti clasa

| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut. Deci, daca ai de exemplu la romana media 4 si pe semestrul 1 si pe semestrul 2, te cheama doar o zi, in septembrie si atunci iti da o lucrare din ceea ce ai facut tot anul.
Bafta! Si stai linistit ca la corigenta, niciodata nu o sa te lase. La corigenta un elev ramane doar daca nu se prezinta.

Alte răspunsuri
| CJ23MDL a răspuns:

Nu exista asa ceva. Sa ramai de doua ori odata la acelasi obiect. Doar o data te poate lasa si asa vei merge in toamna inainte de a incepe scoala, te duci la scoala, va fi o comisie, adica proful/profa care te-a lasat directorul/oarea si inca doi trei profi.Te vor examina din materia din acel an. Bafta la corigenta.

| Just4FunIE a răspuns:

Nimic neobisnuit...dai corigenta si daca o iei treci, daca nu, nu tongue

| Draagos a răspuns:

Dai corigenta si te trece foarte simplu. Nu te lasa la corigenta pentru ca esti doar tu si profa' si nu e rautacioasa cu tine. Nu e nimic grav happy

| FallingRain a răspuns:

Salut,
Daca ramai corigent la o materie pe ambele semestre, la acea materie nu ti se poate incheia media. Cand iei vacanta te apuci sa inveti din toata materia predata anul acesta, ca sa poti trece clasa. La sfarsitul verii o sa te cheme profesoara la scoala ca sa faceti repetitii pentru examenul de corigenta, ca sa poti sa-l treci. Astea dureaza cam o saptamana. Cand terminati de exersat o sa va scoata pe corigenti la tabla pe rand si o sa va dea unul sau mai multe exercitii de rezolvat. Cand le terminati, va spune daca ati trecut sau nu. Este destul de simplu, ca nu trebuie sa stii totul la perfectie si pana la urma nu vor fi alti profesori care sa nu stie ca ai alte materii la care te pricepi mai bine. Deci, corigenta asta nu e mare chestie. Dar e greu daca nu o iei, ca repeti anul si o sa rada toti de tine. Altfel, nu ti se intampla nimic, ca mi se pare ca media o trece pe cea de la examenul de corigenta. Care de altfel nici macar nu este un examen, dar daca asa i se spune... Oricum, inca nu s-a terminat anul scolar si poti sa o rogi pe profesoara sa te mai asculte o data si poate iti pune o nota mai mare, ca sa nu mai ramai pe vara. Bafta!

| fresHZoNe a răspuns:

Nu se intampla nimic grav. Dai corigenta in toamna si daca o treci bafta ta! Daca nu, e nasol. Repeti anul. Pune mana si invata tongue

| gad a răspuns:

Simplu, ramai corigent doar la 1 obiect.
Il dai in septembrie sau august tot ce tine de obiectul respectivwinking
Nu se intampla nimic groaznic.

| gad a răspuns:

Nu frate, pur si simplu trebuie sa inveti materia respectiva. Depinde de cat esti capabil. Daca poti, inveti tot intr-o saptamana, daca nu, poate intr-o luna ai sa intelegi. Nu te ingrijora, nu e grav, pentru 1 obiect nu te lasa repetent.

| SeCreT_4434 a răspuns:

Nu se intampla nimic, te cheama sa le dai si sa iti incheie mediile. Asa am patit si eutongue

| SunShineVlad98 explică:

Da voi sta toata vara la corigenta?

| SunShineVlad98 explică:

Deci nu stau toata vara? Doar o luna?

| SunShineVlad98 explică:

Trebuie sa ma duc la scoala toata vara sau sa invat acasa pentru corigenta? Urgent.

| De4su_1189 a răspuns:

Salut. Sper ca nu esti ca trebuie sa inveti toata vara si cam pe la sfarsit iti dau astia un test si daca treci mergi in clasa urmatoare...happy

| Anonim444 a răspuns:

Dai corigenta iar

| Vladu_6005 a răspuns:

Pai daca esti si in semestrul 2 si in semestrul unu la aceeas materie esti repetent.

Alte răspunsuri