| kkkarinaaaaa a întrebat:

Am o problema. Anul scolar se termina iar eu din diferite motive am facut cateva absente la scoala. Absentele sunt motivate, insa la 3 materii, profesorii nu vor sa-mi incheie situatia ( nu am destule note). Aceste situatii neincheiate se vor lua in considerare ca niste corigente? Ceea ce inseamna ca repet anul?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu ai note suficiente, atunci profesorul are dreptul sa nu-ti incheie media, fapt pentru care nu vei promova anul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

înseamnă că te vei duce la vară să-ți pună note.da mai e timp, insistă și tu să te asculte.

| kkkarinaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Deci daca totusi sunt 3, nu inseamna ca voi fi repetenta, nu?

| Paulvasile10 a răspuns:

Nu au cum sa te lase cu situatia neincheiata, zic doar ca sa te faca sa nu mai chiulesti e la orele lor!