| Chiriac_Ionel_1972 a întrebat:

Buna,am o problema :trec in clasa 8-a iar parintii mei ma bat la cap la ce liceu vreau sa dau, ei vor sa dau la Liceul Candreni [de maici offfffffff plictisitor]in plus eu nu-s asa mie nu imi place sa merg la Biserica nu postesc, nu ma rog, in plus ei imi controleaza viata iar singura data cand plec din casa este la magazin. Deci cu alte cuvinte nu pot sa le spun ca nu vreau sa dau la acest liceu pentru ca imi vor spune hai tu copchila la ce liceu vrei sa dai la textil unde se duc toti prosti da,,,,,,,,, nu zice ca si eu ma numar printre ei si in plus colegi mei vor rade de mine si imi vor spune ca ce te faci maica? si chestia cea mai importanta :NU SUNT BAIETI.....eu sunt fata si mi plac baieti deci daca voi urma acest liceu nu ma mai vo casatori niciodata si voi muri singura.Deci v-ati cam prins cum sta treaba am niste parinti prosti [ca altfel nu pot sa-i numesc]care imi controleaza viata. Deci revenind la subiect am 14 ani si as vrea sa-mi spuneti un liceu de preferinta internat, din Suceava, sa aiba si baieti, sa fie usor, si profilurile lui sa mi le spuneti.VA ROG ESTE SINGURA MEA SANSA SA AM UN IUBIT

Răspuns Câştigător
| NicolaeMihai a răspuns:

Stii iti dau un sfat tinele piept si spune-le ca la ce liceu vrei tu la ala sa dai sa fie alaturi de tine sa te sustina fiindca poate tu vrei sa devii ceva ce parinti tai poate nu sau gandit sau teau intrebat, dar tinele piept si spune-le ce vrei tu nu ce vor ei deoarece timpul lor a trecut acum e randul tau sa decizi liceul unde vrei sa dai Funda!? big grin

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Citind inceputul intrebarii ma gandeam sa iti spun sa vb cu parintii sa ii spui ca tine de viitorul si educatia ta sa mergi la un liceu la care vrei si unde te simti confortabil, dar contunuand sa citesc am vazut ca tu la 14 ani te rezumi doar la a iti cauta iubit... de parca liceul e ultima ta sansa... Sa fim seriosi

| Chiriac_Ionel_1972 explică (pentru suntserios):

WOw dar te pricepi, nu serios vorbind mersi ca mi-ai deschis ochi si pe bune liceul chiar este ultima mea sansa pentru ca cum tiam mai spus nu ma lasa sa ie s din casa doar pentru paine si bere

| biafresh a răspuns:

Spunele parintilor ca vrei sa dai la liceul militar ( acolo sunt 25 locuri pentru fete si 100 pentru baieti).

| Chiriac_Ionel_1972 explică (pentru biafresh):

Buna biafresh, pai apreciez ca vrei sa ma ajuti dar nu vreau sa dau la liceul militar pentru ca acolo a dat si o verisoara de-a mea super infumurata si fitoasa si va spune ca mam luat dupa ea si ma va plictisi cu sfaturi inutile in plus are un acent enervant.DAR CU ALTE CUVINTE MERSI PENTRU SFAT si apropo ei nu sunt,, arinti mei,, sunt dusmani mei SI CHIAR NU EXAGEREZ

| yoana98 a răspuns:

Fara suparare, dar mi se pare penibil sa nu te lase sa iesi din casa decat pana la magazin.Eu ieseam din clasa aIVa. Mai ramai si tu pe afara dupa ce te intorci de la scoala iar daca te suna nu le raspunzi si daca atunci cand ajungi te bat sau ceva pleci la o prietena fara sa le zici nimic. Iar legat de liceu, te duci acolo unde vrei, nu unde vor ei. Incearca sa vorbesti cu cineva mai apropiat( prieteni, rude, parintii prietenilor sau hiar un profesor) sa discute cu parintii tai sa te lase mai libera
stiu ca ti se pare ciudat sa ai un profesor apropiat. Eu am. O consider ca o mama. Ma comport identic ca si cu mama.
succes!

| Chiriac_Ionel_1972 explică (pentru yoana98):

Uite asa de greu este sa te inteleaga cineva? poftim raspuns de nota10000000000000000000000000000 deci tu chiar mi se pari de treaba siti mai spun o chestie ti-as alege raspunsul castigator dar din pacate l-am ales pe al unui tolomac

| yoana98 a răspuns (pentru Chiriac_Ionel_1972):

Multumesc frumos. Imi place sa ajut oamenii.Cu drag!

| NicolaeMihai a răspuns (pentru Chiriac_Ionel_1972):

F.m.m e tolomac raspunsu meu fa tarfa dq sa te dea la maici nespalata dreacu sa mori acolo de plictiseala f.g.m ca ce l-ai ales pe al meu? daca nu este bun? eu il iau in considerare bun

| Chiriac_Ionel_1972 explică (pentru NicolaeMihai):

Taganga draculu ce vrei fa? ce te bagi in seama? taci din gara nu manca **** aiurea

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

E bine sa crezi in Dumnezeu dar daca n-ai chemare spre viata de manastire nu trebuie sa mergi la liceul de maici. Spunele parintilor tai ca este PACAT sa te oblige sa mergi acolo deoarege la manastire NU se merge fortat si merg doar cei ce isi doresc acest lucru. Legat de celelalta licee din Suceava...ce sa zic...gasesti pe net sau poti primi o brosura cu toate liceele la sfarsitul clasei a8a. Ti-o da scoala!