| Şorop_Cristiana_2003 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, in cat timp poti adopta un copil dintr-un centru de plasament? Adica, cat dureaza sa faci actele de adoptie sau ceva de genul.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca un atestat de persoana/familie apta sa adopte are un termen de valabilitate de 2 ani(de la data emiterii), banuiesc ca durata insumata a tuturor etapelor procedurii de adoptie interna nu poate depasi 2 ani.

| Şorop_Cristiana_2003 explică (pentru alessia5158):

Adica sa inteleg ca dureza mai mult de un an?!

| alessia5158 a răspuns (pentru Şorop_Cristiana_2003):

Da, asa sa intelegi!

| Şorop_Cristiana_2003 explică (pentru alessia5158):

Esti sigura?

| alessia5158 a răspuns (pentru Şorop_Cristiana_2003):

Birocratia inca n-a sucombat!--- de asta, da, sunt sigura!

7 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Buna, nu stiu exact sa iti raspund la intrebare, dar vreau sa stii ca te felicit si admir daca vrei sa faci asta

| Şorop_Cristiana_2003 explică (pentru Hexiled):

Ok, am inteles. Multumesc mult. kiss

| Mihaela_Petrescu_1998 a răspuns:

Pt ce ai nevoie, Timi?