| bony a întrebat:

Anul akesta adica peste o luna doau examenul de admitere la liceu, as dori sa intru la stiinte sociale pot iesi (prof de istorie, psiholog, politista etk.)credety ca mai este de viitor?

2 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

Nu iesi psiholog de la stiinte sociale. trebuei sa faci psihologia si duap ce termini sa faci o mie de cursuri pana la batranete. daca vrei s amori de foame fa-te profesor iar ca politista...nu iti trebuie prea multa scoala si oricum mori de foame si din asta. dar de ce iti bati capul cu liceul? liceul nu conteaza, vei invata foarte multe lucruri inutile. facultatea conteaza. deocamdata gandeste-te la ce te pricepi mai bine. la mate, sau romana, istorie. in rest nu conteaza liceul, ca nu te intreaba nimeni cand o sa fii mare, ce liceu ai terminat si cu ce nota.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca e de viitor.m-am dus la mate-info pentru ca cu aceste doua materii poti face orice in viata