| pisikmik a întrebat:

Anul acesta termin liceul si as vrea sa ma duc in armata la Buzau la Mistri Militari ale Fortelor Aeriene, as vrea sa imi spuna cineva care stie, care a fost acolo sau in alta parte daca se merita sa te duci sau nu, mentionez ca sunt fata big grin

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu "se merita" ci "merita". Eu am fost infanterist dar maistrii militari nu sunt luptatori ci lucratori si sunt mai feriti de pericole. Este un singur inconvenient: femeile in general sunt atehnice (au mai putina indemanare). Daca nu stii sa repari un avion ce faci?

| pisikmik explică (pentru Salontanul):

Orice se poate invata, si eu in general invat destul de repede

| Salontanul a răspuns (pentru pisikmik):

M-as bucura sa fie asa. Dumnezeu sa-ti ajute!