| BauBauMyu a întrebat:

As vrea anul viitor sa dau la liceul Fratii Buzesti sau Carol I pe profil mate-info bilingv engleza.Detalii pe care le vreau:
1.Se face si germana?
2.Geografia si istoria se fac in engleza?
3.Se dau examene la engleza ca sa intri? daca da vreau site-uri cu modele.
4.Cate ore de engleza se fac?
5.La Buzesti sau Carol Craiova se fac dupa masa ore?
Funda! Multumesc!

1 răspuns:
| gellalbie4ever a răspuns:

Nu am fost la liceul ăsta pentru că stau în București
dar ce pot să-ți spun este că:
ar trebui să te concentrezi pe studiul limbii engleze și germane, nu pe modele de teste. mai ales, dacă vei avea nevoie de astea la școală. Apropo, ce înveți acum o să-ți fie util în viața reală nu doar pentru ca să intri la un job bun ci și ca să știi să te descurci! BAFTĂ