| DelliaMarria5 a întrebat:

As vrea sa dau la liceul militar din Campulung Moldovenesc. Stiu multe informatii despre cml, si chiar imi place. Dar as vrea sa aud diverse pareri.(unii descurajeaza, altii incurajeaza).Voi ce spuneti? Multumesc. happy

7 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Stii ce spun eu? Nu te lasa influentat de parerile noastre sau ale altora. Nu merita sa regreti apoi ca ai luat o decizie bazata pe ce ziceau restul. E decizia ta, pari hotarat, stii ce iti place.
Asadar, iti doresc sa faci cea mai buna alegere pentru tine si mult succes!

| DelliaMarria5 explică (pentru LolaLollita):

Multumesc mult de sfat..asa ma gandeam si eu: sa nu ma las influenatata de parerile unora (am si un exemplu foarte bun: pe fratele meu mai mare, care a dat si el anul acesta la acest liceu, ..si care a fost descurajat de toata lumea, inclusiv de un maior, profesor..si totusi a mers pana la capat, a intrat, ..si nu regreta nimic, pana in momentul asta)...dar eu ma gandeam ca cei care totusi descurajeaza, ar trebui sa aiba si motive intemeiate(nu de genu: ca iti pierzi toata adolescenta acolo, pentru ca din potriva acolo descoperi o alta parte frumoasa a adolescentei)...multumesc inca odata!

| LolaLollita a răspuns (pentru DelliaMarria5):

Este viata ta, deciziile tale.
Iti doresc succes, indiferent ce alegihappy

| DelliaMarria5 explică (pentru LolaLollita):

Multumesc mult!

| michelia a răspuns:

Daca tu esti decis, ce stimulente mai vrei?happy
Nu cred ca te invidiaza multi copii de virsta ta pentru optiunea asta. E un liceu cu regim sever, adecvat profilului.
Climatul din scoala e unul orientat spre invatatura, serios, dovada fiind rezultatele excelente de la bacalaureat ale absolventilor.
Va fi mai putina distractie, mai multa severitate si rigoare decit la liceele obisnuite, dar vei avea meseria pe care ti-o doresti.
Am fost cindva intr-o tabara de vara la liceul asta si retin dormitoarele imense de vreo 20 de paturi.Acum e mult mai multa intimitate, camerele sint doar de 4-5 locuri. Dotarea materiala a liceului este foarte buna si retin ca sala de festivitati era foarte frumoasa.
Un plus e si orasul, pitoresc.
succes! happy

| DelliaMarria5 explică (pentru michelia):

Stiu foarte multe despre acest liceu. Stiu si avantajele dar si dezavantajele..Am si un frate acolo, am fost de multe ori,.si chiar imi place mult..imi place chiar si severitatea de acolo..Multumesc mult de sfat.

| XminyoongiXx a răspuns:

Ai intrat?