| Demi92 a întrebat:

As vrea sa-mi raspunda la intrebare cineva care a trecut prin aceasta situatie.
Eu in luna aprilie am implinit 18 ani si am facut cerere la secretariat pentru alocatie. Pe perioada vacantei de vara nu am mai primit-o (stiam ca nu se da in vacanta), insa acum intrebarea mea e urmatoarea: trebuie sa fac iar cerere la inceputul clasei a 12a pentru a primi din urma sau nu e necesar, din moment ce am facut intr-a 11a?
Multumesc frumos!

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Trebuie să faci din nou cerere și vei primi banii și din lunile de vacanță odată cu prima lună în care primești din nou banii.La noi, au venit în clasă să ne anunțe așa că nu te îngrijora nu rămâi fără ei.