| Aberdeen a întrebat:

As vrea sa stiu mai multe despre examenele de admitere la facultatile de arhitectura. Se da examen si la matematica?

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

In ce oras te intereseaza? cel putin in cluj, la poli, e doar examen de desen, din cate stiu. si mai conteaza si media la bac.

| Aberdeen explică (pentru syd):

Intrebam in general, la arhitectura. Pentru ca in legatura cu orasul nu sunt decisa; orice mai putin Bucuresti. Multumesc pentru raspuns.

| syd a răspuns (pentru Aberdeen):

Cluj si cu Bucuresti is cele mai bune de la noi. da' de ce nu Bucuresti? sau poate Timisoara, ca si ei au politehnica. sau in strainatate. cam peste tot ai nevoie de desen 100%, dar matematica nu am auzit sa se ceara. si medii de prin liceu, ceea ce mi se pare o prostie, dar noa. oricum imi mentin parerea despre arhitectura (ca nu se mai castiga nu stiu cat), dar daca chiar iti place, nu mai conteaza.

| Aberdeen explică (pentru syd):

Am eu o problema preconceputa cu capitala. Fiind la un liceu de arte cu specialitatea arhitectura, ar trebui sa-mi usureze intrarea la facultate. Mai e pana atunci, dar nu-mi strica informatii

| syd a răspuns (pentru Aberdeen):

Iti trebuie o anumita mentalitate ca sa rezisti vietii de acolo. nici mie nu-mi place bucurestiul deloc, s-a degradat in ultimul hal. dar peste tot e asa, intr-un fel sau altul; aici a ajuns lumea, deci banuiesc ca e ceva normal si eu sunt cel deplasat.