| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu parerea voastra. Care credeti ca este mai bun : profilul real sau uman? Argumentati va rog! Multumesc

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Real cu siguranta. ajungi ceva

| RegalusDekaron a răspuns:

Nu exista profil mai rau sau mai bun,e vorba doar la ce ai u aptitudini.Daca iti place matematica fizica chimia biologia [poate suna ciudat pentru tine, sau poate suna f bine] da la real. Daca iti place geografia istoria logica etc du-te la uman[si asta poate suna ciudat pentru tinelaughing]. Apoi ai de ales si cu limbile straine la ambele profile[intensiv, bilingv.asta daca ai dat testul]

| CookieMonsta a răspuns:

Mi se pare profilul uman. Iti da mai multa libertate sa alegi ce vrei sa faci mai departe in viata, mi se pare mult mai creativ decat exactitatea celui real.

| happykill a răspuns:

Cu profil real poti da mai departe la ASE, Politehnica, Matematica, Stiinte exacte... poti deveni economist, inginer, matematician, cercetator... dupa profil uman poti da la Filologie, Biologie, Geografie, Comunicare, Stiinte Politice, Pedagogie, Jurnalism, Medicina si poti deveni biolog, jurnalist, PR, om de publicitate, doctor. Dar depinde mult si de ce inveti in scoala pentru ca vei descoperi ca poate iti plac alte lucruri si vrei sa faci exact opusul a ceea ce inveti. Important e sa iti urmezi dorintele

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Depinde ce îți place și cum îți funcționează creierul. Eu dau la real pentru că îmi plac lucrurile logice.

| mistic_1321 a răspuns:

Dupa parerea mea, profilul real:d Pentru ca dupa ce termini liceul te poti orienta spre orice faculalte, pe cand daca ai fi absolvit la profil uman, alegerile ti-ar fi limitatebig grin Eu sunt la profil real si iti spun din proprie experienta ca e foarte bine, desi la inceput am stat in dubii daca sa il aleg sau nu, acum nu regret. Mult succes pe mai departe :*

| CzaCza a răspuns:

Acum depinde ce iti place tie.eu sunt la uman si e mult mai bine pentru ca eu nu prea ma descurc cu mate :*