| Maymuthinka a întrebat:

as vrea sa stiu, va rog, punctajul minim de trecere, la olimpiada la romana, de la etapa locala la cea judeteana?

Răspuns Câştigător
| Sophie a răspuns:

Ba exista.scrie in regulament.100 de puncte. uite:
http://isj.vs.edu.ro/pagina51.html
acolo unde scrie Olimpiada de limba si literatura romana - etapa locala.
In acel document, ultimele randuri.Asa ca daca nu stiti, nu mai vorbiti!

| andreidraga a răspuns (pentru Sophie):

Draga copila,
asculta ce-ti spun dintr-o metoda empirica : Nu exista!

Probabil ca tu mi-ai semnat mesajul ca fiind stupid. Te voi lamuri. Metodele empirice sunt reale, regulamentele sunt romanesti!
1) Dupa tine poate exista olimpiada judeteana fara candidati. Iti spun eu ca nu exista.
2) Daca numarul de oameni care au depasit un anumit punctaj este mic se umfla toate punctajele astfel incat sa fie pastrata ordinea elevilor.
3) In concluzie nu exista un punctaj minim. Pentru ca acesta se poate umfla daca pozitia ta in clasamentul judetean este prea mic.

5 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

Nu exista un asemenea punctaj la nivel national. Se stabileste la nivelul inspectoratului fiecarui judet in functie de performantele din judetul respectiv.

| ravanoos a răspuns (pentru andreidraga):

Nu stiu cat e in judetul tau da in Cluj anul trecut a fost 110 p din 120...

| Sophie a răspuns:

Pai se trezesc unii ca tine.Primii 7 sau 6. Dar citeste in regulament"OBLIGATORIU TREBUIE SA AIBA CEL PUTIN 100 DE PUNCTE."Uita-te si a ai sa vezi cu ochii tai. dupa sa te vad cuma mai comentezi rolling eyes. TIPIC~

| Teostar13 a răspuns:

In cluj este minimul de trecere 110p ca m-am uitat pe www.isjcj.ro si scrie