| bogdan0209 a întrebat:

Buna Care imi poate zice cateva asemanari si deosebiri intre memoria interna si memoria externa a unui computer? Plz urgent imi trebuie peste cateva ore dau multe fundite si fundoiwinking plz urgenthappy

3 răspunsuri:
| AlleSeniorita a răspuns:

Memoria interna- o memorie electronica de viteza mare... pastreaza, stocheaza date si informatii...Din care face parte si ROM, RAM, CACHE.
Memoria externa: memorie auxiliara, stocheaza datele si informatiile.

deci: Asemanari: amandoua pastreaza datele si informatiilehee hee
Deosebiri: cea interna nu poate fi modificata de utilizator, iar cea externa se poatewinking
Mai scoate tu altelelaughing

| bogdan0209 explică (pentru AlleSeniorita):

Mersi mult:*

alexutza94

| AlleSeniorita a răspuns (pentru bogdan0209):

Cu placere:*