| cristinica96 a întrebat:

care sunt conditiile de admitere la academia de politie? Am auzit ca se fgace prin concurs? Care sunt probele la acest concurs?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al Academiei de Politie "Alexandru Ioan Cuza" Bucuresti, la Admiterea 2012 si gasesti toate conditiile si probele. Numai bine!

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

1:nu-s si nici num pasa
2:nu lucrez la politie
3:intereseaza-te la sectie

| cristinica96 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Bai da nesmtit mai esti

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru cristinica96):

Zau eu ti-am spus adevarul daca vrei sa te mint nu-i nici o problema

| cristinica96 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Puteai sa nu spuni nimic, era mai ok

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru cristinica96):

Stiam pe cineva care a facut scoala dar nu ma interesa pe mine sa ma informez pentru altcineva ca practic asta nu-i ma intere

| cristinica96 explică (pentru OmulCareStieCeFace):

Mda, ok

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru cristinica96):

Pai cum am zis si mai de vreme ca daca vrei te pot si minti dar prefer mai bine sa spun totul pe fata

| victorasM a răspuns:

S-au dat deja probele de aptitudini. Trebuie sa te interesezi pentru sesiunea a II-a. Funda?

| Dizzч a răspuns:

Bunahappy
Pentru inceput trebuie sa iti depui dosarul cat mai curand pana nu se inchide sesiunea. Din cate stiu trebuie sa iei cazierul, fisa medicala, trebuie facut si un set complet de analize, diploma de absolvire si mai multe..iti recomand sa mergi sa te interesezi si iti vor spune exact ce sa contina.
Nu stiu nimic de vreun concurs...in schimb sunt probe atat scrise cat si fizice pe care foarte multi le pica in fiecare an..deci iti recomand sa faci si cateva antrenamente.
Sper ca te'am ajutathappy

| IsBlacks a răspuns:

Din cate stiu : proba sportiva(alergat), limba straina si ....nu mai stiu

| Tonch_Georgiana_1992 a răspuns:

Buna! Nu este un''concurs'' se dau probe sportive(alergare-viteza, aruncarea mingii medicinale, si alergare-rezistenta), vizita medicala.se da si un test psihologic, si se da un examen de admitere.Se da examen la Limba si Literatura Romana, Istorie si o limba straina(engleza, franceza, germana..etc)