| Lidia09 a întrebat:

Bună! Ce părere aveți de oamenii care ofensează alții oameni doar ca ei să iasă într-o lumină bună?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Este plin de ei si aici pe TPU cat si in viata reala, mai ales intre adolescenti se intampla asta in realitate, caci tare as vrea sa vad cum ofenseaza un meltean de asta o alta persoana matura si in putere si scapa nepedepsit...dar tot ce este posibil.
sunt fel si fel de oameni, câte bordeie, atâtea obiceie

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceaia pot fi oameni cu probleme psihice de comportament, oameni care nu au incredere in ei, sau limitati intelectual, cu frustrari persoanale, invidiosi pe succesul altora si frustrati ca ei nu sunt capabili sa ajunga ca aceia.
Ii vezi peste tot, de la scoala generala, pana la adultul frustrat care se baga pest tot, doar ca sa iasa ca paduchele in frunte, uneori facandu-se de rusine, dar nerealizand ridicolul si penibilul situatiei pe care o creeaza, fiindca nu sunt oameni prea inteligenti.
In final, ajunge acolo unde merita, adica ignorati si eliminati din compania, societate si din relatiile de prietenie, fiindca oamenii nu sunt prosti, dar ajung la un moment dat sa se sature de minciuna, ipocrizia si invidia aceluia care ofenseaza pe toti, doar pentru propria-i satisfactie.

| ReddY25 a răspuns:

Zero inteligență

| FreddieM a răspuns:

Nu știu cum ai putea sa fii văzut bine cu asemena caracter? Cine apreciază astfel de insecte, sunt tot cei ca ei.
Cheers

| ioana748 a răspuns:

Nesiguri pe ei, cu ceva probleme din spectrul narcisismului.
Si ca sa ofensezi pe cineva, acel cineva trebuie sa fie ofensat.
Există si posibilitatea sa nu bagi in seama toate animalutele pamantului.
Nu este despre tine, este despre ei.
Cat despre lumină buna...ma indoiesc, doar ca in societatea noastră se poarta bullyngul si putini reactioneaza pentru ca nu avem educatie si suntem la stadiul de primate in superba noastra tara. Suntem in competitie, nu in completare si inca vad ca nu se schimba nimic in sistemul educațional. Caci de la educatie porneste totul.

| alex779988 a răspuns:

Ca sunt niste rahati, de astia am avut si eu in scoala, dar mai rahati decat astia sunt aia cara rad de oamenii aia doar ca para intr-o lumina buna in fata rahatilor.