| Notty a întrebat:

De exemplu vrei sa dai la facultatea de limbi straine la un oarecare profil. Trebuie sa cunosti limbile acelea care-s la tine la profil? Cat de bine?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Trebuie sa iei examenul de admitere la acea facultate.Atata tot. Daca il ei, esti compatibil, inscris si ai dreptul sa faci facultatea.

| DjNick112 a răspuns:

Cred ca ti-ar trebui un examen care sa demonstreze ca stii limba respectiva, gen cambridge la engleza (cred, nu sunt sigur) pentru ca nici fara sa stii limba respectiva nu poti sa intri la facultate

| LSMM a răspuns:

Normal ca trebuie sa stii la un nivel mediu spre avansat acele limbi, doar e logic ca n-o sa te invete facultatea in cativa ani 2 limbi straine, pe care sa le stii la perfectie la sfarsit.
Se da un examen din cate stiu si pe baza lui intri.

| Notty explică (pentru LSMM):

Si cu ce nota minima intri? 5 sau mai mult?