| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara O scrisoare pierduta de Mihai Eminescu? Ne-a spus doamna de romana sa o citim si nu o gasesc. Am cautat la toate chioscurile dar nu o gasesc.
Daca stiti vreun site sa mi-l dati si mie. Pentru raspuns dau Funda! Va rog URGENTTTT!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Piesa de teatru "O scrisoare pierduta" a fost scrisa de I.L.Caragiale si nu de M.E.
O gasesti si aici: http://ro.wikisource.org/wiki/O_scrisoare_pierdut%C4%83

| corolav a răspuns:

Staţi puţin!
Nu vă grăbiţi cu acuzele!
Şi Caragiale şi Eminescu are nişte "scrisori " celebre.
Caragiale una ( pierdută cumva!)...
Eminescu, cinci...( în ordine de la I- a la a V -a ).
Amice, ododuda, vrei să te mai gîn deşti puţin, să faci un exerciţiu de memorie, să - ţi aminteşti exact cum a spus profesoara, şi abia apoi să ne spui cam ce anume ai vrea!
"O scrisoare pierdută " sau poate o altă anume scrisoare?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori esti troll ori stai foarte prost cu cultura generala

| corina000 a răspuns:

BIG FAIL! macar puteai sa te informezi cum se numeste pe google, nu sa te faci de ras aici!

| ramona1595 a răspuns:

Buna! O poti gasi online pe internet, nu are rost sa o cumperi, si nici nu e prea mare ca sa iti ia mult timp!