| GeorgiSx a întrebat:

Bună.
Deci,trec clasa a 7.
Clasa mea e una de,,prosti".Nu zic ca aș fi vreo premiantă, dar nici repetenta nu sunt.Și aș vrea să mă mut din clasă. Clasa în care vreau să mă mut e cea mai buna din toate clasele de a 7.Sunt multe motive din care am hotărât să mă mut:
1.Am fost cu majoritatea la grădiniță
2.Copii din acea clasă sunt uniți(în vacanța de vara stau împreună,se ajuta,nu se jignesc, nu se bârfesc.)
3.În clasa aceea copii nu vorbesc urât,nu înjura,nu fumează,nu se băț(cum la noi în clasa, găsești la tot colțul înjurături,jigniri.)

Nu cred ca este prea târziu ca să mă pot muta, însă mama mea zice ca e mai bine aici și nush ce.
Îmi doresc foarte mult să mă pot muta în clasa aceea.Plus ca în clasa mea am vreo 2 colegi cu care nu mă inteleg
Aș vrea niște modalități prin care să reușesc să o conving să mă mute
Va mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Weedier a răspuns:

Aloo,ii faci pe colegii tai prosti, dar nici tu nu esti mai prejos. laughing

"COPII din acea clasa sunt uniti"
"In acea clasa COPII sunt uniti"

Deci eu zic sa mai vezi barna din ochiul tau si apoi sa comentezi.

Peace!

| Weedier a răspuns (pentru Weedier):

"In acea clasa copii nu vorbesc urat", scuzati. Greseala mea.

| BlackBi a răspuns:

Incearca sa-i explici ca vrei sa te muti in clasa aceea. Vorbeste cu ea de ce, care sunt motivele. Si daca cei din clata ta fumeaza, zii mamei tale ca ei sunt o influenta rea asupra ta cu tigara. Sau cu injuraturile. Sau. boceste cateva minute asta merge mereu.

| GeorgiSx explică:

Mda,Weedier.M-ai ajutat foarte mult cu răspunsul tău.