| yuliansch a întrebat:

Doresc sa invat limba germana la modul serios, in interes de servici. Exista vreo posibilitate online sau trebuie sa apelez la un profesor?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Da, postul lor D.W. in romana da mai multe cursuri online. Sunt si cursuri cu plata, dar cele de la Limbi Straine, care ar trebui sa fie cele mai serioase, m-au dezamagit, desi erau foarte scumpe. E o limba grea, daca esti om serios cel mai bine e sa faci meditatii. Salutare.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Exista cursuri intensive. Costa, dar in 3 luni (cu cate 2-3 sedinte de 4-2 ore saptamanal), termini modulul 1 si te poti descurca. Dupa asta (daca si acasa te ocupi de teme si studiu personal), poti sa dai examen recunoscut international pentru. modulul A. Pentru serviciu e suficient.