| DND a întrebat:

imi puteti da harta cu drumul vitoriei lipan pana l-a gasit pe lipan? funda!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ia te uita! Cum de nu i-a trecut prin cap lui Sadoveanu sa deseneze si o harta si s-o ataseze la sfarsit? Asta, asa, ca sa nu te mai deranjezi tu sa citesti cartea.
Cauta o harta rutiera cat mai amanuntita, deschide romanul si citeste cu atentie. Cand dai peste o denumire, caut-o fuguta pe harta si trage si o linie intre ele, ca, in momentul in care ai terminat de citit cartea, sa ai si traseul desenat pe harta. Lectura placuta!

| DND explică:

Cartea am citit-o dar n-am gasit pe net nici o harta in care sa am toate localitatile prin care a trecut Vitoria. nu ca nu am citit carrtea!

| basexcu a răspuns:

Vrei sa cauti comoara?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana l-a gasit pe "lipan"? Care din ei, Gheorghita sau Nechifor?
Da, bravo ca ai citit cartea. Pai iei frumusel localitatile de acolo, vezi pe unde a mers si pe baza lor faci harta.

| nebunik4663 a răspuns:

Bicaz-Calugareni-Farcas-Borca-Cruci-Tinultul Dornelor-Vatra Dornei-intoarcerea la Borca si rekuarea cautarilor la Borca-Sabassa-mnutele Stanisoara-Suha-satul Doi Meri-intoarcerea la Sabassa sper ca ti-am fost de ajutor. funda?big grin