| anonim_4396 a întrebat:

Heybig grin stiti unde as putea gasi trasaturile Vitoriei Lipan? caci eu am cautat dar nu am gasit si nu prea stiu cum sa scriu despre trasaturile ei :'( (Dau funda) happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe www.referate.ro ai căutat?
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

In completarea lui mihaibv: daca ai citit romanul, cu siguranta stii ce insusiri deosebite are eroina lui Sadoveanu.

| mihaibrasov a răspuns:

Observatie : raspunsul meu va fi la misto, bazat doar pe interpretarile mele personale ale respectivului asa-zis roman.
Vitoria Lipan (ii lipsea vitamina C) era evident o clarvazatoare. Si-a gasit acest talent (in loc sa scoata ceva bani dinainte) doar cand i-a murit barba-su omorat de niste fraieri pentru cateva oi si zvarlit intr-o rapa. Desi era o femeie de la tara necitita si neumblata, investigheaza cam ca sherlock homes si face o ancheta demna de filme politiste. Deduce tot felul de lucruri din indicii mai mult sau mai putin relevante si apoi, in intelepciunea ei absoluta, dupa ce gaseste oasele lui barba-su, il supune pe fiu-su la o experienta traumatizanta: "pazeste oasele astea pana vin eu, sa nu plece de aici". In final toporul (adica baltagul) cu doua taisuri este facatorul de dreptate ajungand in capul unuia din infractori si, despicandu-l. Ei nu ii pasa pentru ca oricum s-a facut dreptate (asa zicea si legea pe atunci : ti-a omorat cineva barbatul, omoara-l si tu pe el). Drept urmare Vitoria Lipan este un fel de Van Damme mai retro insa, si cu vagin.

| cristinela_1018 a răspuns:

In roman, cu siguranta, vei gasi trasaturile ei de caracter. Citeste romanul si vei gasi raspunsurile necesare!

| Vitalie a răspuns:

ReferateXP.com are un referat referitor la Vitoria Lipan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe internetlaughing