| anonim_4396 a întrebat:

imi spune si mie cineva cum este la profilul filologie biling engleza?

Răspuns Câştigător
| MayhemChimera a răspuns:

Buna.Nu e nimic deosebit de alte profile, doar ca se pune accentul pe engleza(6 ore de engleza pe saptamana plus vreo 3 sau 4 ore de literatura engleza)cam asta e tot.Din clasa a 11a nu vei mai face stiinte(matematica, fizica, chimie). Sper ca te-am ajutathappy

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU ai susţinut & promovat probele de "bilingv" din luna Mai 2015, NU te poţi înscrie la o specializare de "bilingv engleza"!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-intensiv/

Toate cele bune!