| Mihaitzz a întrebat:

Vreau sa ma transfer la filologie biling franceza. Intrebarea mea este : la BAC-ul dintr-a 12-a, pot sa aleg sa dau la engleza in loc de franceza?

Răspuns Câştigător
| einenebun23 a răspuns:

Da se poate. Si eu am fost intr-o clasa de Bilingv Germana iar Bac-ul am ales sa il dau din Engleza.

1 răspuns:
| diaac a răspuns:

Nu stiu daca ai voie sa nu dai chiar deloc franceza. Eu am terminat biling franceza si am dat bacul scris la engleza, spre deosebire de cei mai multi colegi care au dat scris la franceza - dar tot am dat examen oral la franceza. Totusi mi se pare ca poti da alta limba pe care ai facut-o in liceu, cum e latina. Cel mai bine intrebi la secretariat inainte de transfer daca este important pentru tine!