| GandacelScumpicel a întrebat:

Bună! In iulie prezint lucrarea de dizertație, iar îndrumătorul mi-a băgat lucrarea in semplag și mi-a ieșit incertitudinea de 80%, și a spus că e buna, dar eu știam că trebuie să fie se minim 90%, cum am avut la licență. Dansul a spus ceva de niste standarde noi de semplag, de 30% similitudine și 30% citare, dar noua nu ne-a spus nimeni că s-au modificat.Are dreptate, s-au schimbat criteriile de acceptare cumva? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca depinde de facultate? Ar trebui ca aceste informatii sa fie postate pe site-ul facultatii, sau cel putin voi sa fi primit un ghid pdf cu toate cele necesare. Uite, de exemplu aici scrie 25% similitudine https://litere.uaic.ro/......si-grad-i/

Cred ca poti avea incredere in profesorul indrumator. Daca nu, intreaba alti profesori cu care te-ai inteles bine, sau chiar pe colegi din alte grupe.Succes.

| GandacelScumpicel explică (pentru dullcat):

Facultatea noastra nu ne-a trimis nici un ghid, nici acum, nici cand am avut licenta, iar pe site-ul lor nu au postat nimic relevant.Am intrebat alti profesori, din pacate nu mi-a raspuns niciunul, nu am decat sa am incredere in profesorlaughingMultumesc mult!

| dullcat a răspuns (pentru GandacelScumpicel):

Aa...si eu credeam ca la mine era debandada in ce priveste organizarea.Pai era parfum fata de altii. laughing Cu placere.

Multumesc si eu pentru funda.