| Suki111 a întrebat:

Bună, întrebarea asta este pentru studenții care au fost cu Erasmus in diferite țări. Anul viitor vreau sa merg intr-o țară pentru câteva săptămîni, dar problema e ca nu știu unde. Puteți să-mi dați exemple de țări si motivele pentru care ar trebui sa merg acolo?

Răspuns Câştigător
| StefanERC a răspuns:

Depinde foarte mult de facultatea pe care o urmezi si ce oportunitati de plecari ai. Eu, prin intermediul facultatii de medicina am mers 12 luni in Paris! Pentru studentii la medicina recomand oricand cu caldura orice oras disponibil in Franta. Mutivul principal este experienta practica pe care o vei capata este de aur. in plus iti vei face o gama variata de prieteni si cunostinte (de la colegi studenti pana la doctori si cadre universitare, toata lumea se comporta exceptional de prietenos cu studentii ERASMUS). In plus, Franta / Parisul ofera o multime de oportunitati studentilor erasmus (bilete teatru, opera, concerte, colete alimentare gratuite lunar etc.).