| кא๔ a întrebat:

Buna!
LA scoala face o scena de teatru din Amintiri din copilarie de Ion Creanga
EU am rolul mamei lui Nica.
Nu toata povestirea decat plecarea la Socola a baiatului
si am de argumentat atitudinea parintilor cand vine vorba de plecarea baiatului.
Stiu si eu ca mama incearca din rasputeri iar atatl nu preaa se implica dar am nevoie de o argumentare completa.
Nu e teema e ca o scenetaa pentru nujj ce proiec.
bla blachatterbox
plzz

1 răspuns:
| AlexandruGabriel a răspuns:

In primul rand bunicul sau poarta o discutie cu tatal sau si cu mama sa intr-o zi iar, acesta reuseste sa il convinga pe tatal baiatului si a doua zi bunicul sau pleaca impreuna cu Nica.
Imi pare rau mai mult nu-mi amintesc, dar asta imi amintesc sigur, ca mi-a picat la tezahappy.
Ai grija la ortografia "atattl" "preaa" "nujj" din cate am citit nu prea ai voie cu asa ceva.
Bafta.