| adea100 a întrebat:

M-am calificat la etapa nationala de fizica reusind sa obtin la etapa judeteana un punctaj decent de 15p. Eu cred ca puteam mai mult, dar nu asta e important, ci faptul ca sunt un pas mai aproape de visul meu. Imi doresc foarte mult sa iau macar medalia de bronz la olimpiada, insa am mari emotii. Olimpiada se va desfasura intre 17-21 aprilie si va consta intr-o proba teoretica si practica. Am rezolvat subiectele din anii trecuti de la nationala si nu mai gasesc ce sa lucrez. Nici nu prea am timp sa lucrez foarte mult pentru ca m-am calificat si la romana si cred ca ma voi califica si la mate, insa m-am gandit mult si mi-am dat seama ca fizica este mai importanta pentru mine. Acum va rog, daca ati participat la olimpiada de fizica din anii trecuti sa imi spuneti cam cate ore lucrati pe zi, de unde lucrati, daca puteti sa imi trimiteti si niste site-uri (cum am mai spus eu nu gasesc nimic, doar fizica.com stiu), sa imi povestiti despre experienta voastra la olimpiada si sa imi spuneti daca credeti ca pot obtine cel putin medalia de bronz, avand doar o 5 saptamani la dispozitie. Multumesc mult, mult, mult. Nu stiti ce fapta buna ati face daca m-ati ajuta razpunzand la curiozitatile mele legate de olimpiada.
sunt cls 6

6 răspunsuri:
| NellieLovett a răspuns:

Si eu sunt a 6-a si si eu merg la nationala de fizica big grin

| adea100 explică (pentru NellieLovett):

De unde esti, esti baiat sau fata? ai cont de facebook(poate discutam probleme) happy

| NellieLovett a răspuns (pentru adea100):

Nu dau astfel de detalii
fata
nu am cont de facebook
imi poti trimite probleme pe mesaj

| adea100 explică (pentru NellieLovett):

Esti nascuta pe 16 aprilie? eu pe 13
esti berbec ca mine

| adea100 explică (pentru adea100):

Cu cate puncte te-ai calificat

| NellieLovett a răspuns (pentru adea100):

Nu mai stiu 22 cred