| ralucalx a întrebat:

ma gandeam ca dupa terminarea liceului sa ma duc la arhitectura, dar nu prea stiu cu ce se "mananca" domeniul, imi puteti spune cam ce ar insemna sa merg la aceasta facultate?

Răspuns Câştigător
| Andreeaa01 a răspuns:

Daca vrei la o facultate de arhitectura, ar trebui sa faci pregatiri inainte cu o persoana specializata din respectiva facultate (logica, cultura de arhitectura, geometrie descriptiva, vedere in spatiu, desen tehnic, desen artistic, compozitie, functiune, structura, etc.)..Cam asa arata proba pe care v-a trebui sa o sustii pentru a intra in facultate -https://pregatirearhitectura.wordpress.com/......uim-2014/- Succes!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru a merge la o asemenea facultate foarte grea, dar frumoasa, trebuie sa stapanesti foarte bine matematica si ...desenul.

| anncamarria a răspuns:

Si eu am vrut... In Romania nu se castiga prea bine din arhitectura.Sunt foarte multi ani de studiu, trebuie sa stii geometria la perfecte, sa faci facultate si pana te faci cunoscut ca lumea sa apeleze la tine mai sunt ani de munca...
Sper ca te-am ajutat.