| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Ma numesc Iasmina si sunt in clasa a9a.
Eu sunt la profil vocational, educator invatator si vreau sa ma transfer la mate info din toamna.
As avea mare nevoie de ajutor (gen meditatii) la matematica, avand in vedere ca eu am facut M3 anul asta.
Daca cineva se ofera ar fi superrolling on the floor.In cazul asta, puteti sa ma contactati pe Instagram: iasmi.beleaua
Dau funda c:

2 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Salut, Iasmina. În primul rând, vreau să știi că nici eu nu mă pricep la mate că și eu fac M3. Dar vreau să îți dau un pont. În al doilea rând, te poți duce la profesorul sau profesoara cu care faci matematica la școală să îți dea meditații. Da știu, acest lucru e contra cost, dar măcar ai garanția că acea persoană intr-adevărat ar trebui să știe mate și știe programa școlară care se cere. Dar dacă nu vrei să dai bani pe meditații, poți face cu un voluntar care se oferă sau sunt pe google sau Youtube lecții. Sau poate ai o rudă care le are cu mate și te poate ajuta moca. Sper că te-am ajutat.

| AlexStefan1 a răspuns:

Cauta profesori la scoala, nu pe TPU laughing) Eu sunt a 11-a filo 1 si am avut pe cineva acum un an care s-o transferat la MI si era toba la mate...