| MariusGomoi a întrebat:

Buna,
Ma poate ajuta cineva cu o cerere la școala pentru director? Vreau sa schimb dirigintele clasei și nu știu cum sa formulez o cerere

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu NU o să schimbi diregintele, eventual cere să te muți in altă clasă

| johnnny123 a răspuns:

Vrei tu singur să schimbi dirigintele clasei? În calitate de ce? De elev nemulțumit care nu știe nici măcar să formuleze o cerere?

Poate dacă ar fi o cerere foarte bine argumentată și semnată de cel puțin jumătate dintre elevi și de părinții lor, ar avea vreo șansă să fie luată în considerare. Altfel nu vei reuși decât să-ți faci un dușman din diriginte.

| MariusGomoi explică (pentru johnnny123):

Buna,
Faza este următoarea :
Eu eram in a 11-a E(profil turism ) și am rămas 13 elevi in clasa. Dat fiind situația ca am rămas 13 directorul sa gândit sa ne mute in clasa a 11-a D( profil economic ) in care au rămas 12 elevi. Toți care am fost mutați o sa facem o cerere dar as vrea sa fie și una buna de aceea am cerut ajutor aici.
Va mulțumesc

| vmalex21 a răspuns:

In urma cu vreo cativa ani cand mai eram in liceu am reusit sa facem asta.Ai nevoie de o majoritate a clasei care sa doreasca asemenea schimbare(de preferat sa fiti peste 70%, daca sunteti toti de acord e perfect)se face tabel nominal cu semnatura si se merge cu el la director si la consiliul scolii unde se argumenteaza si se cere aceasta masura.