| BeautifulSunflower a întrebat:

Pentru a ma inscrie in 2017 la liceul pedagogic trebuie sa ma duc din timp la secretariatul liceului pentru a ma inscrie la probele eliminatorii? Sau? Eu in clasa a 5-a am avut 9, 97, a 6-a 9, 83, a 7-a 9, 97, a 8-a vedem laughing, presupun ca am sanse?
Dar per total ma intereseaza daca trebuie sa ma duc la secretariat inainte si cu cat timp, iar cei care au dat probele imi puteti spune si mie in ce a constat acel interviu? Mai exact pe ce tema ati argumentat. Si sunt confuza daca iesi direct invatator-educator dupa ce termini liceul, sau ai nevoie de facultate, am vazut undeva pe net ca s a dat lege in 2010 sa nu se mai poata, dar aici pe TPU vad ca lumea zice ca se poate.
Funda!

1 răspuns:
| xunshu a răspuns:

Buna. N-am idee cum se procedeaza. Dar am avut si eu in a 8a probe eliminatorii cand m-am inscris la un liceu de arte. Trebuie sa te duci sa te interesezi cu vreo 3-4 luni inainte de examenul de capacitate. Din cate imi amintesc la mine au venit la scoala si s-au facut formulare de inscriere la probe(nu au fost probe doar pentru arte..au fost si bilingve, peda etc) ..presupun ca acum nu mai e asa. Bafta,