| Heng a întrebat:

Buna seara.Am nevoie urgent de un experiment la fizica, pentru maine. Vreau ca experimentul, sa fie pentru copii si sa necesite putine materiale. Sunt clasa a VI-a, dau o

Răspuns Câştigător
| AnnღdraaღaaaA a răspuns:

Si eu am facut acum unul care se potriveste si pentru clasa a VI la fizica.

deci iei doua sticle goale. una o umpli cu apa mai putin de jumate. apoi intre ele pui un furtun cat se poate sa intre in gaurile sticlelor. apoi cu banda adeziva le legi si pui cat mai multa pentru rezistenta. apoi o iei si faci sa curga apa ca o clepsidra dar o si invarti sa se faca o "tornada"

se numeste tornada in sticla.

baga id`ul ayexandraa si te pot ajuta si iti pot da si poze.
sper ca te-am ajutat