| AlinaHoran a întrebat:

Buna seara TPU! Ce mai faceti? As vrea sa imi dati si mie cateva sfaturi sau sa va dati cu parerea... Decilaughing. deja ma gandesc la ce liceu vreau sa intru la vara. Tatal meu imi zice sa intru la GheorgheLazar ( Bucuresti), de fapt imi cam impune. Eu la inceput eram incantata de liceul asta, dar acum am aflat ca sunt multi fitzosi, copii de bani gata, se invata aprea mult, profii sunt exigenti si imi este cam frica. Voi ce ziceti? Stiti cum e in Lazar?
In ultimile saptamani eu m-am gandit la IuliaHasdeu(Bucuresti), dar tata imi zice ca nu e atat de bun liceul, etc si imi tot spune de Lazar, sa intru acolo.
Voi ce decizie ati lua? Imi puteti spune cum este in ambele licee?
Va multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| JustMe_8650 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti foarte bine inainte sa alegi un liceu.
Trebuie sa iei in calcul absolut toate variantele! Gandeste-te foarte bine si la ce vrei sa faci pe viitor, daca vrei sa urmezi o facultate buna alege un liceu la care se invata carte, daca nu vrei o facultate cu prea multa bataie de cap, alege un liceu mai putin bun.
Inca o chestie, mergi la liceul si profilul pe care il vrei tu. Nu iti lasa parintii sa iti impuna un liceu sau un profil, pentru ca va fi rau dupa aceea, am doi prieteni care nu au intrat unde au vrut ei, ci unde au vrut parintii si acum le e foarte greu. Daca te duci la liceul pe care il vor parintii tai, daca nu te descurci si daca nu iti place, le vei reprosa asta, iar relatia dintre voi se va raci!
Totusi gandeste-te foarte bine inainte sa alegi un liceuwinking! Bye, Bafta!

2 răspunsuri:
| Aishaa a răspuns:

Buna, cam aceeasi optiuni as avea si eu.Se pare ca vrei la profil uman[cred]. M-am interesat, la Lazar intr-adevar, este de fite, se toceste mult si este cel mai bun liceu de uman. Iti zic despre Iulia Hasdeu[ma tot bate mama la cap cu acest liceu] ca se invata, are medie 9 si ceva, parca 9, 20 nu mai stiu sigur. O verisoara a terminat acum cativa ani si tocea ea...cum doresti tu, depinde si de media pe care o ai.

| Mehh a răspuns:

Am fost de 2 ori la Lazar, dar nu iti pot spune mai mult decat ca este facut frumos.