| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog modalitati de a copia laughing. ma refer la o lucrare. Maine am o lucrare la mate, si nu stiu 'aproape' nimic, dar problema e ca profesorul meu se plimba prin clasa pe la fiecare banca trece dar nu se uita atent. vreo idee aveti? cum sa copii? laughing
dau funda!happy

Răspuns Câştigător
| Cortex a răspuns:

Uite cea mai eficienta metoda, cu care am luat 10 de cateva ori.iti faci o fituica, doua cate vrei, si o tii in buzunar. dupa ce iti da lucrarea pui fituica sub lucrare si cand nu e langa tine profu sau profa doar o tragi putin intr-o parte si scrii tot ce iti cere.merge pe bune tonguesucces

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de învățat când te apuci? În vacanță și după ce se încheie anul școlar?
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

De pe telefon! Iti scrii formulele si copii

| Dutzulescu a răspuns:

Nashpa... fara mate, te fura si la piata.

| ladyfoarfeca a răspuns:

Angelyque uite.eu nu prea stiu nimic la matematica, nu inteleg nimic din ce spune profu laughing...si nici nu stiu ce sa invat.
ala nu ne explica nimic...mai mult tipa la noi.

| Angelyque a răspuns:

Pai sunt o groaza de modalitati de a copia dar dc nu inveti mai bine?
pentru ca daca o sa copiezi nu iti ramane nimic in cap dar daca inveti (logic) o sa ramai cu multe cunostinte
in plus... ce sa copiezi la mate? probleme? sau va da probleme pe care le'ai mai facut?

| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Pai.sunt stilouri pe care le gasesti la librarie si sunt f ieftine si sunt invizibilehee hee...scrii p o foaie.nu se vede nimic si cand apesi p un buton d p stilou se aprinde o luminita si vezi c ai scrislaughing.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti spun eu
1. Fa-ti notite pe mana si fale cat mai ascunse ca alt fel te prinde
2. Puneti caietu pe scaun si stai pe el ca poate nu se uita sub tine sa vada ce ai
3. Pune notite in penar dar ai grija cand vine profesoru sa ichizi penaru si dupa ce pleaca adica sa verifice 3-4 mese si se duce mai in fata deschide penaru si incepe copiatu
4.Nu face notite chiar din tot ca te prinde ca ai copiat asa ca mai invata si acasa putin
5. Multa bafta la testbig grin Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai stiu eu unasmugwinking
iti inregistrezi pe telefon si dupa asculti (cu castilewinking )
sau salvezi in schite
sau poti sa faci poza la caiet la pag.
scrie pe penar sau pe un servetel si il ti la indemana si zici ca esti racita
ti caietul deschis pe jos

| Milka14 a răspuns:

Acum depinde si de profesor, uite cateva modalitati:
1) sa iti faci cateva fituici si ti le pui in maneca, cand profu nu este atent te poti uita
2) desi e veche la mine functioneaza : caietul in banca
3) sa iti scrii pe radiera, rigla, orice
4) sa iti pui caietul/fituica subt tine
5) sa copii de la colegul
Poti face o fisa cu formule si alte lucruri de genul care sa te ajute sa intelegi, poate asa nu vei mai fi nevoita sa copii.
Multa bafta mine la test!:*

| bl00ndyss a răspuns:

Hans-free e cea mai practica